Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku

Nežino darbuotojo paskutinio mėnesio atlyginimo

2017-07-24

Vyriausybės nustatytos taisyklės liepia VDU skaičiuoti iš paskutiniųjų trijų mėnesių domenų. Tai, kad įmonė laiku neapskaičiuoja atlyginimo, neturėti būti priežastis skaičiavimams naudoti kitus, o ne paskutinius tris mėnesius. Būdų, kaip gauti duomenis apie praėjusį mėnesį darbuotojo dirbtą laiką, š...

Domina ši
praktinė situacija?
Jei esate čia pirmą kartą ar tik žvalgotės, dalį mūsų turinio galite atsirakinti nemokamai
Jau turite paskyrą?   Neturite paskyros? Pasirinkite planą

Susijusios praktinės situacijos

2023-05-05 | Seminaras: Kasmetinės atostogos
RENGINIO ĮRAŠAS
2020-09-09 | Seminaras: VDU taisyklių pakeitimai 2020
RENGINIO ĮRAŠAS
2020-09-09 | Seminaras: VDU taisyklių pakeitimai 2020
RENGINIO ĮRAŠAS


Šis sąvadų rinkinys skirtas darbo užmokesčio klausimams. Rinkinyje pateiktos praktinės konsultacijos, mokesčių naujienos bei seminarų ir laidų įrašai apie DU apskaičiavimą ir mokėjimą, VDU, viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, premijas ir priedus, suminę DLA, išskaitas iš DU, GPM bei Sodros įmokas, ligos išmokas ir kiti su darbuotojų darbo užmokesčiu susiję klausimai. Rinkinį sudaro dešimt temų, pasirinkite Jus dominančią.

Komentarai

Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2017-07-26 09:31
Sveiki, visuomet, kai ką nors darome ne pagal nustatytas taisykles, yra rizika pažeisti darbuotojo teisės (arba jis taip manys). Galbūt nieko ir neįvyks, jeigu iš pradžių bus apskaičiuotas VDU įtraukiant darbo sutartyje nustatytą DU dydį, o po to bus atliktas perskaičiavimas. Jei atostoginiai padidės, darbuotojas gal ir nesiskųs, o gal norės paerzinti darbdavį ir dėl laiku neišmokėtų atostoginių reikalaus papildomų atostogų. Ką nuspręs teismas, sunku pasakyti. Jeigu perskaičiavus paaiškėtų, kad atostoginiai permokėti, iškils kita problema: kai įmonė išskaičiuos permoką, darbuotojas vėl gali ginčytis ir reikalauti grąžinti tai, kas buvo sumokėta. Įmonei teks įrodinėti skaičiavimo klaidas (DK 150 str. 2 d.). Taigi vėl blogai. Todėl reikėtų skaičiuoti viską laiku ir teisingai.
Vida Panižauskienė
2017-07-24 12:56
jei nežinomas paskut,mėn. DU- galima paskačiuoti iš bazines,o po to po mėn.rezultatzis-perskaičiuoti. tik klausimas,ar tai nebus traktojama,kad neišmoketi atostoginiai pilnai-ir pažeisti darbuouojoi interesai.