Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku

Ligos pašalpa už 2 dienas ir VDU skaičiuojamasis laikotarpis, kai darbuotojui paskelbta prastova

2020-03-27

Ligos pašalpai, kuri mokama iš įmonės lėšų, apskaičiuoti vidutinis atlyginimas skaičiuojamas įprastai – imant paskutiniųjų trijų mėnesių duomenis. Tai, kad buvo paskelbta prastova, neturi įtakos nustatant skaičiuojamąjį laikotarpį. Tik tuomet, jeigu per paskutinius tris mėnesius nebūtų nė vienos dir...

Domina ši
praktinė situacija?
Jei esate čia pirmą kartą ar tik žvalgotės, dalį mūsų turinio galite atsirakinti nemokamai
Jau turite paskyrą?   Neturite paskyros? Pasirinkite planą

Susijusios praktinės situacijos

2020-09-09 | Seminaras: VDU taisyklių pakeitimai 2020
RENGINIO ĮRAŠAS
2020-09-09 | Seminaras: VDU taisyklių pakeitimai 2020
RENGINIO ĮRAŠAS
2020-09-09 | Seminaras: VDU taisyklių pakeitimai 2020
RENGINIO ĮRAŠAS
2023-05-05 | Seminaras: Kasmetinės atostogos
RENGINIO ĮRAŠAS


Šis sąvadų rinkinys skirtas darbo užmokesčio klausimams. Rinkinyje pateiktos praktinės konsultacijos, mokesčių naujienos bei seminarų ir laidų įrašai apie DU apskaičiavimą ir mokėjimą, VDU, viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, premijas ir priedus, suminę DLA, išskaitas iš DU, GPM bei Sodros įmokas, ligos išmokas ir kiti su darbuotojų darbo užmokesčiu susiję klausimai. Rinkinį sudaro dešimt temų, pasirinkite Jus dominančią.

Komentarai

Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2020-04-18 08:25
Sveiki, kai darbuotojas suserga (liga) prastovos metu, įmonė turi du variantus: tęsti prastovą ir nemokėti ligos išmokos už 2 d. (nemokės ir Sodra) arba nutraukti prastovą, fiksuoti ligą ir mokėti už 2 dienas. Apie tai Sodra rašo konsultacijoje „Kaip pildyti NP-SD2, kai bent dalis laikinojo nedarbingumo laikotarpio sutampa su paskelbta prastova?“. Ją rasite čia (nukopijuokite nuorodą): https://www.sodra.lt/lt/situacijos/svarbi-informacija-draudejams-gyventojams-covid-19/bendra-informacija-apie-ligos-ismokos-mokejima. Reikėtų paskaičiuoti, kas naudingiau. Jeigu nuspręsite nutraukti prastovą, parašykit įsakymą. Jo prireiks, kai teiksite prašymą UZT dėl subsidijos (arba vėliau, kai paprašys papildomų dokumentų). VDI (darbo inspekcija) rašo, kad „nereikia pakartotinai teikti informacijos, jei darbuotojas, kuriam paskelbta prastova, pasinaudoja atostogomis ar jam suteikiamas nedarbingumo pažymėjimas“ (https://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=2789). Manau, tai reiškia, kad nereikia teikti patikslinto pranešimo dėl laikotarpio ir nereikia teikti pakartotinio pranešimo apie prastovą po ligos, tačiau dėl viso ko, galite pasiteirauti VDI. Čia jų kontaktai: (https://www.vdi.lt/Forms/Tekstas1.aspx?Tekstai_ID=749).
Irena Veligor Markovskienė
2020-04-17 16:28
Ačiū už atsakymą. Dar klausimas: jei darbuotojui paskelbta prastova dėl karantino. Prastovos laikotarpiu jam išduotas nedarbingumas (LIGA). Kaip reiktų elgtis? Tęsti prastovą nepriklausomai nuo to, kad darbuotojui liga ,mokėti atlyginimą už prastovas ar apmokėti už pirmas dvi ligos dienas ir žymėti tabelyje ligą? Prastovą tokiu atveju reikia atšaukti, koreguoti įsakymą?
Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2020-04-03 09:01
Sveiki, taip, skaičiuosite ne dienos, bet valandos VDU (jūs negalite tokiu atveju skaičiuoti dienos VDU).
Irena Veligor Markovskienė
2020-04-02 16:22
Laba diena, O jei darbuotojui taikoma dalinė prastova ir jo darbo laikas trumpinamas per dieną 4 valandomis (dirbo pilną DLN). VDU skaičiuodavome ( trijų mėnesių DU/dirbtų dienų skaičius). Šiuo atveju dienų skaičius vidurkio skaičiavimui nesikeis, bet VDU mažės. Ar vidurkį reiktų skaičiuoti dalinant ne iš dienų, bet iš dirbtų valandų skaičiaus?