Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku

Suminė apskaita, liga, darbo laiko trumpinimas ir DU

2024-02-27

Ligos išmoką darbdavys turi mokėti, jeigu darbuotojo pirmosios dvi ligos dienos sutampa su darbo dienomis pagal darbo grafiką. Mokama už tiek valandų, kiek nurodyta darbo grafike. Atitinkamai tiek valandų sutrumpėja darbuotojo apskaitinio laikotarpio darbo laiko norma, kurią darbuotojas privalo dirb...

Domina ši
praktinė situacija?
Jei esate čia pirmą kartą ar tik žvalgotės, dalį mūsų turinio galite atsirakinti nemokamai
Jau turite paskyrą?   Neturite paskyros? Pasirinkite planą

Susijusios praktinės situacijos



Šis sąvadų rinkinys skirtas darbo užmokesčio klausimams. Rinkinyje pateiktos praktinės konsultacijos, mokesčių naujienos bei seminarų ir laidų įrašai apie DU apskaičiavimą ir mokėjimą, VDU, viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, premijas ir priedus, suminę DLA, išskaitas iš DU, GPM bei Sodros įmokas, ligos išmokas ir kiti su darbuotojų darbo užmokesčiu susiję klausimai. Rinkinį sudaro dešimt temų, pasirinkite Jus dominančią.

Komentarai

Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2024-03-01 08:34
Darbo laiko norma yra susitarimo reikalas ir, jeigu darbo sutartyje susitarėte, kad darbuotojo darbo laiko norma kiekvieną mėnesį apskaičiuojama pagal 5 d. d. savaitės darbo grafiką, tuomet taip ir bus. O jeigu darote kitaip, nei susitarėte, tai tikėtina, kad kada nors gali būti blogai. Dėl sirgtų dienų. Jeigu teisingai supratau, tai pamainos yra kitokios nei 8 val., pvz., 12 val., bet prilyginate 8 val. Dėl to, tikėtina, kai kuriems darbuotojams atlyginimą permokate, o kai kurie gauna per mažai. Tai, turbūt, nėra gerai. Skaičiavimas, kurį pateikė VDI savo išaiškinime, yra ne tik logiškas ir pagrįstas, bet jis atitinka ES direktyvos dėl darbo laiko organizavimo reikalavimus, todėl jeigu kiltų ginčas, manau, gali būti nuspręsta, kad jūsų skaičiavimas neteisingas.
Aušra Paulauskienė
2024-02-29 08:36
Nors ir aptarta 40 val. per savaitę norma, mūsų įmonė pilnu krūviu dirbantiems darbuotojams darbo laiko normą ima to mėnesio nustatytą normą. Sausio mėn. būtų 176 d. Apskaičiuojant nedarbingumą imame valandas pagal grafiką, o sirgtų dienų nebededame į lyginimą. prilyginame jas 8 val. ir darbo normą sumažiname. 8x iš d.d. Ar tai labai blogai? Privalomas toks skaičiavimas, kaip pvz.?