Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku

Penkių darbo dienų savaitė su poilsiu pirmadienį ir antradienį

2020-10-06

Darbo kodekse nėra nustatyto penkių darbo dienų savaitės darbo grafiko ir nėra pagrindo teigti, kad yra įmanomas vienintelis nekintančios darbo dienos (pamainos) trukmės ir darbo dienų per savaitę skaičiaus darbo laiko režimas, kai dirbama nuo pirmadienio iki penktadienio, o visi kiti grafikai gali ...

Domina ši
praktinė situacija?
Jei esate čia pirmą kartą ar tik žvalgotės, dalį mūsų turinio galite atsirakinti nemokamai
Jau turite paskyrą?   Neturite paskyros? Pasirinkite planą

Susijusios praktinės situacijos

2024-01-12 | Seminaras: SUPERBUHALTERIŲ DIENOS | Mokesčių, apskaitos ir teisės naujienos
RENGINIO ĮRAŠAS
2023-07-19 | Seminaras: SUPERBUHALTERIŲ DIENOS | Mokesčių, apskaitos ir teisės naujienos
RENGINIO ĮRAŠAS
Čia skelbiamas naujausias Mokesčių SUFLERIO 2023 metų 5-ių darbo dienų savaitės kalendorius buhalteriams.
2022-12-01 | DALIJAMOJI MEDŽIAGA


Šis sąvadų rinkinys skirtas darbo užmokesčio klausimams. Rinkinyje pateiktos praktinės konsultacijos, mokesčių naujienos bei seminarų ir laidų įrašai apie DU apskaičiavimą ir mokėjimą, VDU, viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, premijas ir priedus, suminę DLA, išskaitas iš DU, GPM bei Sodros įmokas, ligos išmokas ir kiti su darbuotojų darbo užmokesčiu susiję klausimai. Rinkinį sudaro dešimt temų, pasirinkite Jus dominančią.

Komentarai

Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2020-12-09 09:42
Laba diena, reikia darbo laiko režimo. Be jo nėra aišku, kokios dienos yra darbo, o kokios poilsio. Režimas - tai ne grafikas mėnesiui, o grafikas visam laikui (režimo pakeitimas daromas tik su darbuotojo sutikimu). Režimas nustatomas ir aprašomas darbo sutartyje arba darbo tvarkos taisyklėse, ar nustatomas įsakymu ir darbuotojas sutinka pagal jį dirbti. Jeigu režimas aprašytas taip, kad yra aišku, kada darbuotojas turi dirbti (darbo dienos per savaitę, dienos pradžia, pabaiga, pertraukos) ir kiekvieną savaitę dirbama tomis pačiomis dienomis ir valandomis, lentelės (grafiko) kas mėnesį daryti nebūtina. Jeigu tarėtės su VDI ir jums pasiūlė dėl tokios darbo savaitės įvesti suminę darbo laiko apskaitą (nors ir formalumas, bet darbo ginčuose suminė apskaita padeda), tuomet jūs privalote sudaryti grafikus kas mėnesį pagal DK 115 str. 1 dalį. Darbo laiko norma per savaitę ar dieną šiuo atveju neturi reikšmės.
Lina Lina
2020-12-08 16:49
Jeigu darbuotojo darbo sutartyje nurodyta darbo laiko norma 40 val. per savaitę, dirbant trečiadieniais-sekmadieniais po 8 val. per dieną, ar tokiu atveju vis tiek reikalingas darbo grafikas, kad „neatsirastų darbo“ poilsio dieną?