Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku

Nedirbo viso darbo laiko, bet gavo viso mėnesio atlyginimą

2017-12-04

Kai darbuotojas nedirba viso darbo laiko, kiek jam nustatyta pagal darbo sutartį, bet gauna visą mėnesio atlyginimą, papildomai mokėti (0,5 DU) kaip už nedirbtą laiką įmonė neturėtų. Tačiau kai neaišku, kokia yra darbuotojo darbo laiko norma (ji nenustatyta darbo sutartyje), neaišku, kiek darbuotoja...

Domina ši
praktinė situacija?
Jei esate čia pirmą kartą ar tik žvalgotės, dalį mūsų turinio galite atsirakinti nemokamai
Jau turite paskyrą?   Neturite paskyros? Pasirinkite planą

Susijusios praktinės situacijos

2024-01-12 | Seminaras: SUPERBUHALTERIŲ DIENOS | Mokesčių, apskaitos ir teisės naujienos
RENGINIO ĮRAŠAS
2023-07-19 | Seminaras: SUPERBUHALTERIŲ DIENOS | Mokesčių, apskaitos ir teisės naujienos
RENGINIO ĮRAŠAS
Čia skelbiamas naujausias Mokesčių SUFLERIO 2023 metų 5-ių darbo dienų savaitės kalendorius buhalteriams.
2022-12-01 | DALIJAMOJI MEDŽIAGA


Šis sąvadų rinkinys skirtas darbo užmokesčio klausimams. Rinkinyje pateiktos praktinės konsultacijos, mokesčių naujienos bei seminarų ir laidų įrašai apie DU apskaičiavimą ir mokėjimą, VDU, viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, premijas ir priedus, suminę DLA, išskaitas iš DU, GPM bei Sodros įmokas, ligos išmokas ir kiti su darbuotojų darbo užmokesčiu susiję klausimai. Rinkinį sudaro dešimt temų, pasirinkite Jus dominančią.

Komentarai

Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2017-12-05 13:42
Tai, žinoma, galima už 133 apskaičiuoti kaip už faktiškai dirbtą laiką, o už nedirbtas valandas - 0,5 DU. Taip gali būti daroma neatsižvelgiant į tai, ar nustatytas valandinis atlygis ar mokama mėnesinė alga. Tik šiame klausime darbdavys sumokėjo kitaip - visą atlyginimą. O jeigu darbuotojas kiekvieną mėnesį neišdirba visos jam nustatytos darbo laiko normos, gal reikėtų nustatyti kitokią darbo normą.
Laima Margelienė
2017-12-04 17:02
Sveiki. Jeigu darbuotoja išdirbo 133val., o darbo laiko norma 171val., tai ar negalima už 38val. skaičiuoti 0,5DU tuo atveju, kai darbo sutarty nustatytas ne valandinis o mėnesinis DU?
Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2017-12-04 11:00
Sveiki, jeigu būtų valandinis atlyginimas, tuomet darbo užmokestis būtų skaičiuojama už faktiškai dirbtą laiką (133 val. x valandinis įkainis) ir atskirai reikėtų apskaičiuoti 0,5 DU už nedirbtą laiką. Nedirbtas laikas - darbo laiko normos ir faktiškai dirbto laiko skirtumas. Reikia žinoti, kokia yra mėnesio darbo laiko norma. Ji turi būti nurodyta darbo sutartyje: 130 val. per mėnesį, 160 val. per mėnesį ar kitokia. Galbūt sutartyje nurodyta, kad mėnesio darbo laiko norma apskaičiuojama pagal 5 d. d. savaitės grafiką, tuomet lapkričio mėnesį darbo laiko norma bus 168 val. o gruodžio - 152 val.
Edita Šidlovskienė
2017-12-04 10:07
Laba diena. O jei darbuotojai nustatytas valandinis atlyginimas? Suminė darbo laiko apskaita. Apskaitinis periodas 1 mėnuo.