Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku

Atlyginimas, kai prieš šventes trumpinama darbo diena

2018-07-23

Atlyginimo skaičiavimas priklauso nuo to, kaip darbuotojo darbo sutartyje yra nustatytas darbo užmokestis. Jeigu atlyginimas yra mėnesinis, tai darbo laiko trumpinimas prieš šventes neturi įtakos mėnesio atlyginimo dydžiui. Kai atlyginimas valandinis ir dėl darbo dienos trumpinimo darbuotojas dirba ...

Domina ši
praktinė situacija?
Jei esate čia pirmą kartą ar tik žvalgotės, dalį mūsų turinio galite atsirakinti nemokamai
Jau turite paskyrą?   Neturite paskyros? Pasirinkite planą

Susijusios praktinės situacijos

2024-01-12 | Seminaras: SUPERBUHALTERIŲ DIENOS | Mokesčių, apskaitos ir teisės naujienos
RENGINIO ĮRAŠAS
2023-07-19 | Seminaras: SUPERBUHALTERIŲ DIENOS | Mokesčių, apskaitos ir teisės naujienos
RENGINIO ĮRAŠAS
Čia skelbiamas naujausias Mokesčių SUFLERIO 2023 metų 5-ių darbo dienų savaitės kalendorius buhalteriams.
2022-12-01 | DALIJAMOJI MEDŽIAGA


Šis sąvadų rinkinys skirtas darbo užmokesčio klausimams. Rinkinyje pateiktos praktinės konsultacijos, mokesčių naujienos bei seminarų ir laidų įrašai apie DU apskaičiavimą ir mokėjimą, VDU, viršvalandžius, darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, premijas ir priedus, suminę DLA, išskaitas iš DU, GPM bei Sodros įmokas, ligos išmokas ir kiti su darbuotojų darbo užmokesčiu susiję klausimai. Rinkinį sudaro dešimt temų, pasirinkite Jus dominančią.

Komentarai

Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2018-07-23 09:00
Sveiki, įdomi VDI nuomonė. Darbo kodeksas nereikalauja mokėti už nedirbtą laiką (nereikalavo nei senasis DK, nėra tokio reikalavimo ir naujajame DK). Sutinku, kad valandinį atlygį gaunantys darbuotojai yra lyg ir nuskriausti ir VDI gali kilti noras būti "teisingais" ir liepti darbdaviams primokėti, šiaip, kad būtų teisingiau. Tačiau tam nėra teisinio pagrindo. Ir laikyti tokių darbuotojų nuskriaustais nereikia. Taip nėra. Gali būti, kad taikant valandinį atlyginimą, žiūrint metų kontekste, jie gauna daugiau, pavyzdžiui, tą mėnesį, kai jie dirba 183 val., jiems apskaičiuojamas gerokai didesnis atlyginimas, nei tą mėnesį, kai jie dirbo 160 val. Tuo tarpu mėnesinį atlyginimą gaunantys, visą laiką gauna tokį patį atlyginimą, nesvarbu, kiek valandų - 183 ar 160 dirbo. Tai skirtingos apmokėjimo formos ir taikomos skirtingos taisyklės. Jų nereikia suplakti į vieną ir bandyti vienodai apmokėti. Tačiau, kam šis klausimas yra brangus (gali brangiai kainuoti), rekomenduočiau gauti raštišką VDI nuomone, o kai gausite, pasitarti su teisininkais, ar ja vadovautis.
Laura M.
2018-07-23 08:21
Laba diena. Praėjusiais metais buvo teikta užklausa VDI, atsakymas dėl atlygio mokėjimo darbuotojams, kuriems mokamas valandinis atlygis, buvo priešingas negu pateiktas čia. Pasak jų, už tą valandą taip pat reikia sumokėti.