Jūs naudojate pasenusią naršyklės versiją. Norint naudotis šiuo tinklapiu būtina atnaujinti naršyklę.

Atsinaujinkite savo naršyklę nemokamai:

Visas transliacijas, publikacijas ir vaizdo įrašus matykite su pasirinktu planu. Pasitarti su vadybininku

Iš vadovo nuomojasi automobilį ir nori skaičiuoti pajamas natūra

2021-08-10

Dėl to, kad įmonė iš vadovo nuomojasi automobilį ir jį vadovas naudoja ne tik darbe, bet ir savo asmeniniais tikslais, gali susidaryti dviejų rūšių pajamos: nuoma gali tapti darbo užmokesčiu, taip pat bus skaičiuojamos pajamos natūra, ir supaprastinto būdo (0,75 proc. koeficiento) įmonė taikyti nega...

Domina ši
praktinė situacija?
Jei esate čia pirmą kartą ar tik žvalgotės, dalį mūsų turinio galite atsirakinti nemokamai
Jau turite paskyrą?   Neturite paskyros? Pasirinkite planą

Susijusios praktinės situacijos

2018-06-07 | Seminaras: Tarnybiniai automobiliai
RENGINIO ĮRAŠAS
Nemokama išankstinė seminaro „SUPER BUHALTERIS III“ dalomoji medžiaga. 2013-04-16
2015-04-02 | DALIJAMOJI MEDŽIAGA
2018-06-07 | Seminaras: Tarnybiniai automobiliai
RENGINIO ĮRAŠAS
Daugeliui įmonių, kurios disponuoja lengvaisiais automobiliais, VMI išsiuntė klausimyną. Ko siekia VMI šiuo kontrolės veiksmu? Kokius klausimus pateikia? Kokios rizikos kyla įmonėms atsa ...
2021-08-04 | PRO KOMENTARAS


Šis sąvadų rinkinys skirtas automobilių apmokestinimo klausimams. Rinkinyje pateiktos konsultacijos, Mokesčių SUFLERIO ekspertų įžvalgos bei elektroninių seminarų įrašai apie automobilių naudojimą įmonėje, pajamų natūra skaičiavimą dėl naudojimo darbuotojų ar akcininkų asmeniniais tikslais, taip pat automobilių degalų apskaitą, mokestį už aplinkos teršimą ir kiti su automobiliais susiję klausimai. Rinkinį sudaro devynios temos, pasirinkite jus dominančią.

Komentarai

Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2022-05-25 12:22
Laba diena, taip, viskas teisingai. Tik PVM atskaita būtų galima, nes jūs perparduosite 40 proc. išlaidų vadovui su PVM.
Silvija Bacytė
2022-05-25 11:56
Laba diena, ar aš teisingai suprantu, kad sudarius automobilio nuomos sutartį su vadovu visų pirma reikia įsivertinti kiek tokių automobilių rinkos nuomos kaina. Jie pvz. mėnesio nuomos kaina rinkoje apie 650 eur. tai nuomos sutartyje galima numatyti nuomos kainą 60 proc (pvz 390), nes savaitgaliais, po darbo automobiliu naudojasi asmeniniais tikslais. Jeigu įmonė apmoka už kurą ir remontą ar draudimą, tai jam irgi būtų galima taikyti nusistatyta 60 proc., o 40 proc. perparduoti vadovui išrašant PVM sąskaitą faktūrą. Tuomet neatsirastų pajamų natūra, o pirkimo PVM nuo 40 proc būtų neleidžiami atskaitymai? Kitas variantas, jei vadovas pilasi degalus ir iš savo lėšų asmeniniais tikslais, tuomet sutartyje reikia tai nurodyti ir kelionės lapuose žymint odometro rodmenis matytusi, kad dalis kilometrų nuvažiuota iš asmeninių lėšų. Ačiū
Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2021-08-24 16:00
Sveiki, toks variantas gali būti taikomas :) Jeigu MB neapmoka jokių kitų išlaidų tik degalus už jos reikalais nuvažiuotus km pagal kelionės lapus, pajamų natūra nesusidaro, deklaruoti ir mokėti GPM niekam nereikia. Tokiu atveju be panaudos sutarties ir kelionių darbo reikalais fiksavimo reikėtų kiekvieno mėnesio pabaigoje nurašyti odometro rodmenis (VMI juos gali tikrinti su tech. apžiūros duomenis), nustatyti normą 100 km ir turėti degalų pirkimo dokumentus.
Audrius Rubinas
2021-08-23 17:39
Ačiū, kad diskutuojate su mumis. :) Ketinimas labai paprastas ir be jokios naudos sau. Noras atskirti įmonės lėšas ir asmenines. Pagal panauda MB vadovas ir narys duoda įmonei automobilį naudotis verslo tikslais, pagal paskaičiuotą kuro normą ir nuvažiuota atstumą verslo tikslais yra įpilami degalai iš įmonės lėšų ir užpildomas kelionės lapas. Asmeniniam poreikiams kuras pilamas iš asmeninių lėšų ir kelionės lapas nepildomas.
Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2021-08-19 16:21
Na, nelabai žinau, kokie iš tiesų yra ketinimai :) Ar tikrai yra vadovų, MB narių ar savininkų norinčių mokėti pinigus įmonei, ar visgi norima, kad įmonė už viską sumokėtų. Turbūt tai pirmas ir svarbiausias klausimas. Nuo jo reikia pradėti, o po to, nuspręsite, kada ir kas sumoka, o jeigu nemoka, tai bus pajamos natūra.
Audrius Rubinas
2021-08-19 13:58
Rūta, viskas atrodo labai painu. Ar nebūtų paprasčiau, kad vadovas tiesiog atsiskaito už nuvažiuota atstumą ir pilasi kuro tiek kiek reikia vykti pas koientų pagal nustaytą normą? Mėnesio gale pagal piltus degalus ir nuvažiuotą atstumą užpildomas kelionės lapas. O savo asmeniniais poreikiais pilasi iš savo lėšų.
Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2021-08-18 09:24
Sveiki, turbūt yra ne vienas variantas :) Čia yra MB nario asmeninis automobilis (rašėte, kad nėra Sodros įmokų), panaudos sutartis su įmone ir įmonė apmoka visas išlaidas, įskaitant degalus. MB nario išlaidų dalis taps jo pajamomis natūra - tai B klasės pajamos, vadinasi GPM mokės pats MB narys ir tai darys kartą metuose iki kitų metų 05.01. Tai nebus pajamos už vadovavimą. Tai būtų sudėtinga padaryti, nes į sutartį dėl vadovavimo šių pajamų niekaip neįtrauksi, o jeigu bandyti įrašyti, bus labai dirbtina - nebus aiškios sutartinės sumos, atlyginimas kis ir tai apskritai nebus panašu į atlyginimą (veikiau - tai sumos, kurias savininkas pasiima iš įmonės - tiek, kiek jam reikia). Todėl tenka aukoti leidžiamus atskaitymus ir deklaruoti kaip pelno iš įmonės paėmimą - 15 proc. GPM ir neleidžiami atskaitymai. Kitas klausimas, kaip skaičiuoti. Kadangi čia metinis GPM tai bus galima visus skaičiavimus atlikti kartą metuose, bet reikia pasiruošti. Panaudos sutartyje reikėtų susitarti dėl naudojimo proporcijų, tarkim, 50/50. Kas mėnesį reikia fiksuoti odometro rodmenis ir degalų pirkimus, panaudojimą, likučius (tai elementari apskaita, kuri ir šiaip įmonėje turi būti). Jeigu nepildysite kelionės lapo ir nerašysite, kur važiavote įmonės reikalais (nors tai primygtinai rekomenduojama), sudarykite sąrašą, kur MB vadovui (nariui) reikia važiuoti verslo reikalais ir gana detaliai (pravers, jeigu tikrintų VMI). Jeigu MB veiklai reikia važinėti (pavyzdžiui, vykti pas klientus, vykdyti užsakymus, vežti prekes ir pan.), tai nebus sudėtinga. Dar reikia įsakymo dėl degalų normos arba tai gali būti įrašyta panaudos sutartyje. Panaudos sutartyje turėtų būti aptartos ir konkrečios išlaidos, kurias apmokės MB (kitų MB apmokėti neturėtų). Iki kitų metų 02.15 peržiūrite dokumentus, pasitikrinate, ar viskas gerai su nustatyta proporcija, jeigu reikia, pakoreguojate, suskaičiuojate išlaidas, padalijate ir GPM312 deklaracijoje deklaruojate kaip dividendus. Apskaitoje ši sąnaudų dalis ir liks sąnaudose, o apskaičiuojant PM bus neleidžiami atskaitymai. PVM atskaitos, jeigu MB yra PVM mokėtoja, šiai daliai nebus (PVM - pajamų natūra dalis). Jeigu sumos nedidelės PVM tikslinimas galėtų vykti 12 mėnesio PVM deklaracijoje. Čia vienas iš variantų. Galima būtų pasiūlyti ir keletą kitų, bet ten būtų daugiau darbo. Nė vienas iš jų negarantuos, kad VMI bus patenkinta, tačiau yra didelė tikimybė išvengti papildomo dėmesio.
Laimonas Vitkus
2021-08-18 08:45
Laba diena, rūta gal galite nukreipti, ar pasidalinti kaip tinkamai įforminti tokį automobilio naudojimą pagal panaudą, kai visas išlaidas apmoka įmonė, o MB vadovas įmonei sumok iš savo lėšų, na visgi MB vadovas dirba pagal civilinę sutartį tai nėra skaičiuojamos sodros įmokos. Tai ta dalis kur tenka vadovui bus apmokestinama tik GPM? Kaip viską tinkamai įforminti? Ačiū.
Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2021-08-11 10:41
Sveiki, vis vien reikalingos proporcijos ir sumos: kokia draudimo įmoka, kiek tenka įmonės važiavimams, kiek buvo pilta įmonės kortele degalų ir kiek sunaudota vadovo asmeniniais tikslais. Net jeigu tos sumos panašios, "užskaityti" jų taip paprastai nedokumentuojant, nefiksuojant, nedeklaruojant ir be mokesčių nepavyks :) Čia būtų mainai, o mainai dažniausiai sukuria pajamas ir mokesčius. Vadovas gauna pajamų natūra - degalus, o įmonė, galbūt, pagal sutartį turi kompensuoti draudimo išlaidas. Iš štai čia kils įdomus mokestinis klausimas, ar tokia kompensacija (tarkim, natūra - degalais) bus neapmokestinama GPM? Formaliai, GPM įstatyme tokios lengvatos nėra (neapmokestinamos kompensacijos išvardytos GPMĮ 17 str. 1 dalyje). Nelaikyti pajamomis (ne objektu) neįmanoma. Pagal LT GPMĮ - viskas yra pajamos išskyrus GPMĮ 2 str. 14 dalyje nurodytas išimtis. Mokesčių administratorius laisvas spręsti savo nuožiūra. Jeigu dar visoje šioje situacijoje neturime automobilio naudojimo įmonės reikmėms įrodymų, su mumis niekas nesikalbės. Bet galima daryti kitaip - įmonė apmoka draudimą ir degalus, o vadovas už savo dalį sumoka įmonei. Rezultatas tas pats ir ginčų kilti neturėtų :)
Audrius Rubinas
2021-08-11 08:47
Rūta, o jeigu MB vadovas dirbantis pagal civilinę sutartį įmonei perduoda pagal panaudą automobilį naudoti ir pats juo važinėja verslo tikslais? Kadangi automobilis nuoavas dalį išlaidų dengia savo lėšomis na kaip pvz draudimas, tačiau kurą pilasi iš įmonės kortelės.
Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2021-08-10 10:31
Laba diena, p. Tatjana, nuo pajamų natūra sumos (darbuotojui tenkančių degalų, remontų ir kitų išlaidų dalies) būtų skaičiuojamas 20 proc. GPM ir VSD įmokos, kaip nuo darbo užmokesčio.
Mokesčių SUFLERIO komentaras
Rūta Zaikauskienė
2021-08-10 10:28
Laba diena, p. Audriau, iš principo galima susitarti, kad vadovas pats pirks degalus savo reikmėms ir pats apmokės dalį remontų. Tačiau tokiu atveju degalų apskaita pasidarys labai sudėtinga, bus daug nesutapimų skaičiuojant degalų sąnaudas ir įrodinėjant automobilio naudojimą. Dauguma vadovų ir darbuotojų nėra itin drausmingi :) Nesueis odometro duomenys, bus ryškių nukrypimų nuo normos (l/100 km), pirkimai bus daromi ne tą mėnesį, bus neaišku, ar iš tikrųjų vadovas apmokėjo visus degalus. Jis neims dokumentų automobilio remontui, taigi nebus įrodymų, kad jis apskritai už ką nors mokėjo. Daug paprasčiau bus, jeigu įmonė apmokės už visus degalus ir visus remontus, o po to, pagal sutartyje nustatyta proporciją padalins išlaidas ir išskaičiuos iš vadovo atlyginimo (perparduos ar darys išskaitas). Bet dėl tokių perpardavimų ar išlaidų kompensavimo reikia susitarti raštu. O jeigu norėtumėte taikyti kompensavimą (be PVM SF, tik su laisvos formos dokumentais), gaukite VMI patvirtinimą, kad taip galima. Mokesčių teisės aktai to nenumato, bet VMI dažniausiai leidžia. Dėl to sumos nesikeičia, tik keičiasi apskaičiavimo būdas, apskaita ir PVM deklaravimas.
Tatjana Zabuga
2021-08-10 09:40
Laba diena, norime sužinoti kokius mokesčius reikia sumokėti nuo išlaidų dalies kurios pripažįstamos vadovo pajamomis natūra (pusė įmonės patirtų degalų, remontų ir kitų išlaidų)?
Audrius Rubinas
2021-08-10 08:57
Laba diena. O jeigu sutartyje būtų numatyta, kad vadovas ne darbo metu pilasi degalus iš savo asmeninių lėšų nenaudodamas įmonės kortelės, bei pats sumoka dalį remoento išlaidų? Arba ar galima sutartyje numatyti procentine išrašiška kiek išlaidų tenka įmonei ir kiek fiziniui asmeniui? Ar tos pačios nuostatos galioja jeigu vadovas automobilį perduoda pagal panaudos sutartį įmonei, ir kuro pilasi iš įmonės kortelės tiek kiek faktiškai nuvažiuoja pagal kelionės lapus. Draudimą dengia iš savo asmeninių lėšų, remontą iš įmonės. Ačiū.